Технологія BlueInjection

Відео

ЩО ТАКЕ ТЕХНОЛОГІЯ OPEL BLUEINJECTION?

'BlueInjection — це сучасна технологія SCR для дизельних двигунів від компанії Opel, в якій використовується рідина AdBlue®*, щоб ще більше знизити рівень викидів оксиду азоту й тим самим підвищити чистоту вихлопу.

 

*AdBlue® є зареєстрованою торговою маркою компанії Verband der Automobilindustrie e.V.

ЩО КОРИСНО ДЛЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА, ТЕ КОРИСНО Й ДЛЯ ВАС.

'Будучи власником автомобіля з технологією BlueInjection, ви сприяєте скороченню викидів шкідливого оксиду азоту (NOx) в атмосферу й тим самим зменшуєте негативний вплив на навколишнє середовище.

Назад
  • КОЛИ ЇЇ ЗАЛИВАТИ?

    'В автомобілі, обладнані системою BlueInjection, необхідно регулярно доливати AdBlue®, в тому числі й в проміжках між сервісним обслуговуванням. Але турбуватися вам нема про що — в бортовому комп'ютері є індикатор рівня, який підкаже вам, коли необхідне доливання.

  • ЯК ЗАЛИВАЄТЬСЯ РІДИНА ADBLUE®?

    'Ви можете самостійно залити рідину, вибравши зручну ємність. Або звернутися в найближчий салон Opel, щоб вони зробили цю операцію за вас.

Далі
Назад
  • Коли її заливати?

  • Як заливається рідина?

Далі

АВТОМОБІЛІ, ОСНАЩЕНІ СИСТЕМОЮ BLUEINJECTION

INSIGNIA

CASCADA

НАЙБІЛЬШ ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ ПРО ТЕХНОЛОГІЮ BLUEINJECTION І РІДИНУ ADBLUE®.

Що таке AdBlue®?

AdBlue® (також відома, як рідина для очищення вихлопу дизельних двигунів) — це безбарвна, нетоксична рідина без запаху, що на 32,5 % складається з сечовини і на 67,5 % — з води.
Оскільки рідина в основному складається з води, вона замерзає при - 11 °C (32,5 % концентрат — це розчин сечовини і води з найнижчою точкою замерзання), що дає змогу використовувати автомобіль за будь-яких умов. Баки AdBlue® оснащені підігрівом, який забезпечить надходження в систему достатньої кількості рідини для зниження рівня викидів.

Що таке технологія SCR?

SCR означає селективне каталітичне відновлення. Це технологія, яка застосовується для зниження рівня оксиду азоту (NOx) у вихлопних газах дизельних двигунів. Вона ґрунтується на використанні рідини AdBlue® (яка також відома, як рідина для очищення вихлопу дизельних двигунів) — 32,5 % розчин сечовини та очищеної води, що впорскується у вихлопну трубу. Сечовина, яка міститься в AdBlue®, вивільняє в розігріті до високих температур вихлопні гази аміак (NH3), який вступає в реакцію з оксидом азоту (NO і NO2) в каталітичному нейтралізаторі й утворює нешкідливий азот (N2) і водяну пару (H2O).

Чи є альтернатива технологіям SCR?

Технології SCR — це останні розробки на шляху виконання вимог зі зниження рівня викидів у майбутньому. Саме з цієї причини компанія Opel вирішила впровадити технологію BlueInjection (назва технології SCR в компанії Opel) на всіх своїх дизельних автомобілях, починаючи з 2018 року.

Що станеться, якщо я не доллю рідину?

Якщо бак з рідиною AdBlue® буде повністю витрачений, автомобіль після вимикання запалювання не заведеться! Це не поломка, а функція системи, наявність якої вимагається законом. Якщо це сталося, то систему необхідно повністю залити, щоб автомобіль завівся.

На що звертати увагу при купівлі AdBlue®?

• Перш за все, слід звернути увагу на наявність торгової марки AdBlue® і стандартів ISO 22241-1 і DIN 70070.
• Крім того, ми настійно рекомендуємо вам користуватися пляшками або каністрами з адаптерами для заливки (зазвичай закручуються). Це допоможе вам не пролити рідину при заливці.
• І останнє, оскільки AdBlue® має обмежений термін придатності, перед заливкою перевірте, чи не минув цей строк.

Оскільки AdBlue® вже використовується в комерційному транспорті, можна заливати AdBlue® на колонках для вантажних автомобілів?

Ми не рекомендуємо користуватися колонками комерційного транспорту (вантажівки і автобуси) для заливки AdBlue®, які є на багатьох заправках, так як швидкість закачування в них занадто висока для легкових автомобілів. Крім того, більшість заливальних шлангів для комерційних автомобілів звільняються з допомогою магнітної вставки в горловині, яка відсутня у легкових автомобілів.

 

Позитивним моментом є те, що в Європі постійно зростає кількість заправних станцій, на яких є колонки для заливки AdBlue® в легкові автомобілі під низьким тиском. Заправка на таких колонках не складніше заправки дизельним паливом.

Що робити, якщо рідина AdBlue® пролилася на машину або на одяг?

Якщо невелика кількість AdBlue® потрапила, наприклад, на кузов вашого автомобіля, витріть рідину ганчіркою і, якщо необхідно, промийте ділянку водою. Якщо ви пролили AdBlue® на одяг або на руки, просто ретельно промийте їх чистою водою.

Чи є в наявності баки для AdBlue® більшого обсягу?

Таких баків для автомобілів Opel немає. На кожну модель встановлюється бак одного розміру, конструкція якого відповідає обмеженням за вагою та дає змогу оптимізувати характеристики пакету.

Хто виробляє рідину AdBlue®?

AdBlue® є зареєстрованою торговою маркою компанії VDA, якій компанія Opel Automobile GmbH (материнська компанія Opel) видалаглобальну ліцензію на всі марки рідини. Виробляють рідину хімічні компанії, а назву «AdBlue®» можуть використовувати тільки ліцензовані виробники і дистриб'ютори.

МОЖЛИВО, ВАМ БУДЕ ЦІКАВО:

Close

Заливна горловина знаходиться поруч із паливним фільтром (або, як у випадку з Antara, за отвором в задньому бампері).
Кришка горловини забарвлена в спеціальний колір і відкручується вручну.
Для заливки можна використовувати будь-яку ємність для легкових автомобілів, в якій рідина продається в магазинах і на заправних станціях. Ви можете також скористатися спеціальними колонками для заливки AdBlue® в легкові автомобілі, які є на деяких заправних станціях. Не користуйтеся колонками для заливки AdBlue® у вантажні й комерційні автомобілі.
• Завдяки наявності різних видів розфасовки рідини, доливати її ви можете й самостійно. Або зверніться в найближчий салон Opel, щоб вони зробили цю операцію за вас.
• Якщо невелика кількість AdBlue® пролилася на кузов автомобіля, витріть ганчіркою та промийте ділянку водою, якщо необхідно.

Close

У баці з рідиною AdBlue® є датчик, який контролює рівень і передає інформацію в бортовий комп'ютер.

 

Бортовий комп'ютер попередить вас про залишковий рівень рідини:
• Коли рідини в баці залишиться на 2400 км пробігу (або менше, залежно від витрати), на екран комп'ютера протягом короткого часу буде виводитись попередження.
• Коли рідини в баці залишиться менше ніж на 1750 км пробігу, на екрані комп'ютера з'явиться попередження, яке буде спалахувати кожен раз при включенні запалювання.
• Коли рідини в баці залишиться на 900 км пробігу, попередження буде мигати постійно до тих пір, поки ви не поповните її рівень.

 

Увага! Якщо рідина AdBlue® повністю витрачена, перш ніж знову завести автомобіль, вам буде необхідно залити бак.

Close

• Інноваційна технологія селективного каталітичного відновлення (SCR): BlueInjection — це частина системи переробки вихлопних газів Opel.
Технологія BlueInjection забезпечує впорскування рідини AdBlue® безпосередньо у вихлопну трубу. При цьому запускається хімічна реакція, яка знижує рівень викидів шкідливого оксиду азоту, перетворюючи його на нешкідливі для довкілля азот і водяну пару.
AdBlue® — це безбарвна, нетоксична, негорюча рідина без запаху, що на 32,5 % складається з сечовини і на 67,5 % — з води.