ЩО ТАКЕ OPEL BLUEINJECTION?

BlueInjection – це сучасна технологія SCR для дизельних двигунів від Opel, у якій використовується рідина AdBlue®*, щоб знизити викиди окису азоту та підвищити чистоту вихлопу.

 

*AdBlue® – зареєстрована торгова марка Verband der Automobilindustrie e.V.

КОРИСНО ДЛЯ ДОВКІЛЛЯ, КОРИСНО ДЛЯ ВАС.

Будучи власником автомобіля з технологією BlueInjection, ви сприяєте скороченню викидів окису азоту (NOx) в атмосферу та зменшуєте негативний вплив на довкілля.

Назад
  • КОЛИ ЇЇ ЗАЛИВАТИ?

    В автомобіль із системою BlueInjection необхідно регулярно доливати AdBlue®, зокрема між сервісним обслуговуванням. На панелі приладів є індикатор, який підкаже вам, коли це зробити.

  • ЯК ЗАЛИВАЄТЬСЯ РІДИНА ADBLUE®?

    Рідину можна залити самостійно на заправних станціях, обладнаних колонками AdBlue®. Також рідина продається в ємностях різного об’єму.

Далі
Назад
  • КОЛИ ЇЇ ЗАЛИВАТИ?

  • ЯК ЗАЛИВАЄТЬСЯ РІДИНА?

Далі

VANS WITH BLUEINJECTION.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ ПРО ТЕХНОЛОГІЮ BLUEINJECTION І РІДИНУ ADBLUE®

Що таке AdBlue®?

AdBlue® (або рідина для очищення вихлопу дизельних двигунів) – це безбарвна, нетоксична рідина без запаху, що на 32,5% складається із сечовини та на 67,5% – з води.
Оскільки рідина в основному складається з води, вона замерзає за -11 °C (концентрат у 32,5% – це розчин сечовини та води з найнижчою точкою замерзання), що дає змогу використовувати автомобіль за будь-яких умов. Баки AdBlue® оснащені функцією підігріву, що забезпечить надходження в систему достатньої кількості рідини для зниження рівня викидів.

Що таке технологія SCR?

SCR означає "селективне каталітичне відновлення". Це технологія, яка застосовується для зниження рівня окису азоту (NOx) у вихлопних газах дизельних двигунів. Вона ґрунтується на використанні рідини AdBlue® (яка також відома, як рідина для очищення вихлопу дизельних двигунів) – 32,5% розчину сечовини й очищеної води, що впорскується у вихлопну трубу. Сечовина, яка міститься в AdBlue®, вивільняє в розігріті до високих температур вихлопні гази аміак (NH₃), який вступає в реакцію з окисами азоту (NO і NO₂) у каталітичному нейтралізаторі й утворює нешкідливий азот (N₂) і водяну пару (H₂O).

Чи є альтернатива технологіям SCR?

Технології SCR – це новітня розробка, що допоможе ще більше знизити рівень викидів у майбутньому. Саме тому компанія Opel вирішила впровадити технологію BlueInjection (назва технології SCR у компанії Opel) на всіх своїх дизельних автомобілях, починаючи з 2018 року.

Що станеться, якщо не долити рідину?

Якщо бак із рідиною AdBlue® буде повністю пустий, автомобіль після вимикання запалювання не заведеться! Це не несправність, а особливість функціонування системи, що вимагається законом. Щоб знову завести автомобіль, систему необхідно наповнити рідиною.

На що звертати увагу, купуючи AdBlue®?

● Перш за все слід звернути увагу на наявність торгової марки AdBlue®, а також стандартів ISO 22241-1 і DIN 70070.
● Крім того, ми настійно рекомендуємо користуватися пляшками або каністрами з адаптерами для заливки (зазвичай вони закручуються). Це допоможе вам не пролити рідину під час заливання.
● Зрештою, оскільки AdBlue® має обмежений термін придатності, перед заливанням перевірте, чи не минув цей строк.

Чи можна заливати AdBlue® на заправних станціях для вантажівок?

Так. Заливати рідину можна на колонках AdBlue® для вантажного транспорту (вантажівок і автобусів), які є на багатьох заправних станціях.

Що робити, якщо рідина AdBlue® пролилася на машину або на одяг?

Якщо рідина AdBlue® потрапить на кузов, витріть її ганчіркою та промийте водою.
Якщо ви пролили AdBlue® на одяг або на руки, просто ретельно промийте їх чистою водою.

Чи є в наявності баки для AdBlue® більшого обсягу?

Таких баків для автомобілів Opel немає. На кожну модель установлюється бак певного розміру відповідно до обмежень ваги та комплектації.

Хто виробляє рідину AdBlue®?

AdBlue® є зареєстрованою торговою маркою компанії VDA, на всі марки якої компанія Opel Automobile GmbH (материнська компанія Opel) має глобальну ліцензію. Виробляють рідину хімічні компанії, а назву AdBlue® можуть використовувати тільки ліцензовані виробники та дистриб’ютори.

Відомості для легкових автомобілів

Є дизельний двигун Opel із BlueInjection?

Close

Отвір для заливання розміщено біля заливної горловини для дизельного палива на моделях Vivaro та за дверима водія на моделях Movano.
Кришка горловини забарвлена в спеціальний колір і відкручується вручну.
● Залити рідину можна з колонок AdBlue® для вантажних і легкових автомобілів, доступних на багатьох заправних станціях.
● Для заливання можна також використовувати будь-які універсальні ємності та насадки для легкових автомобілів, що продаються в магазинах і на заправних станціях. Також можна звернутися до найближчого салону Opel.
● Якщо рідина AdBlue® потрапить на кузов, витріть її ганчіркою та промийте водою.

Close

У баці з AdBlue® є датчики, які контролюють рівень рідини та попереджають, коли він стає занизьким.
Додаткові відомості див. у посібнику.

 

Увага! Якщо рідину AdBlue® вичерпано, перш ніж знову завести машину, необхідно заповнити бак.

Close

• Інноваційна технологія селективного каталітичного відновлення (SCR): BlueInjection — це частина системи переробки вихлопних газів Opel.
Технологія BlueInjection забезпечує впорскування рідини AdBlue® безпосередньо у вихлопну трубу. При цьому запускається хімічна реакція, яка знижує рівень викидів шкідливого оксиду азоту, перетворюючи його на нешкідливі для довкілля азот і водяну пару.
AdBlue® — це безбарвна, нетоксична, негорюча рідина без запаху, що на 32,5 % складається з сечовини і на 67,5 % — з води.