СИСТЕМА КОНТРОЛЮ СЛІПИХ ЗОН OPEL ВІДЗНАЧЕНА
НАГОРОДОЮ EURO NCAP ADVANCED

5 груд 2014

  • Відзначена нагородами інноваційна система активної безпеки Opel: Side Blind Spot Alert (SBSA)
  • Ризик при перестроюваннях: близько десяти відсотків усіх серйозних ДТП в Європі відбувається при зміні смуги руху
  • Від ADAM до Zafira: система контролю сліпих зон доступна для шести моделей Opel
  • Цільове призначення: зниження ймовірності зіткнення і забезпечення високого рівня безпеки

Рюссельсхайм. Opel отримав почесну нагороду Euro NCAP Advanced, якої удостоюються автовиробники, які роблять передові технології безпеки доступними, а ефективність і користь яких науково доведена. У Рюссельсхаймі інженери розробили систему контролю сліпих зон Side Blind Spot Alert, яка попереджає водія про невидиму для нього небезпеку на дорозі. При перестроюваннях, обгонах або в поворотах інші учасники руху можуть перебувати в «сліпих» зонах. Ця проблема стара як світ, але як і раніше часто є причиною ДТП. Через неї відбувається близько 10% всіх серйозних аварій і 5% летальних випадків на дорогах ЄС.

"Нагорода незалежної організації Euro NCAP дуже важлива для нас. Вона підтверджує правильність обраної нами стратегії з оптимізації рівня безпеки наших автомобілів, яка ґрунтується на реальних життєвих ситуаціях. Проведені нами дослідження наочно показують, наскільки система Side Blind Spot Alert збільшує загальний рівень безпеки наших автомобілів. Широке впровадження цієї технології на автомобільний ринок Європи допомогло б знизити загальне число ДТП на 1%", - сказав директор з інтеграції систем безпеки Гюнтер Шмаль (Günther Schmall).

Система SBSA вже забезпечує безпеку в ADAM, Corsa, Astra, Cascada і Zafira Tourer. За допомогою чотирьох ультразвукових датчиків вона безперервно сканує ситуацію з боків автомобіля. У моделі Insignia використовуються радари. Вони сканують простір навколо машини. Якщо ці електронні помічники помічають потенційну загрозу, на відповідному дзеркалі заднього виду з'являється оптичне попередження червоного кольору. А оскільки світлодіоди випускають дуже інтенсивне світло, попередження неможливо не помітити навіть у сонячну погоду. Система Side Blind Spot Alert включається в роботу на швидкостях від 10 до 140 км/год і доступна в якості опції для всіх вищезазначених моделей. Включаючи, звичайно ж, нову Opel Corsa.

Згідно з проведеним нещодавно дослідженням, власники Opel Insignia задоволені системою Side Blind Spot Alert. Переважна більшість опитаних (97,2 відсотка) ніколи не відключають систему, 87 відсотків заявили, що з таким функціоналом відчувають себе впевненіше за кермом, а 82 відсотки респондентів переконані, що при купівлі нового автомобіля вони обов'язково замовлять цей електронний помічник.